تبلیغات
چای شیرین - مطالب هفته دوم بهمن 1393
 
چای شیرین
سرگرمی تفریحی
5 شهر مورد علاقه گردشگران ایرانی
1393/11/12 :: نویسنده : حامد بواشه       

 

خبرگزاری مهر: مرکز امار ایران گزارش داد: در فصل تابستان امسال، 54 درصد خانوارهای کشور به سفر رفتند.

 

طرح آمارگیری از گردشگران ملی یکی از طرح‌های مرکز آمار ایران است که با هدف تهیه آمار و اطلاعات مربوط به سفرهای گردشگری خانوارهای کشور، برای بررسی های اقتصادی و تصمیم گیری مدیران و برنامه ریزان در حوزه گردشگری به صورت فصلی در سطح کشور توسط مرکز آمار ایران و با همکاری معاونت برنامه ریزی استانداری های کشور به اجرا در می آید.

 

نتایج این طرح در فصل تابستان سال 1392 نشان می دهد در فصل تابستان سال 1392، حدود 54 درصد خانوارهای کشور که معادل 12108270 خانوار هستند، حداقل یک سفر داشته اند، همچنین 69 درصد از خانوارهایی که در این فصل به سفر رفته اند، دارای وسیله نقلیه و 76 درصد دارای مسکن ملکی بوده اند.

 

در این فصل، 76 درصد سرپرستان خانوارهای سفر کرده شاغل، 17 درصد، دارای درآمد بدون کار و 1.4 درصد بیکار بوده اند. 48 درصد از شاغلین، مزد و حقوق بگیر و 47 درصد کارکن مستقل و 5 درصد کارفرما بوده اند.

 

در همین حال، 10 درصد سرپرستان خانوارهای سفر کرده در تابستان 1392، بی همسر و 90 درصد همسر داشته اند. حدود 2 درصد از سفرها توسط تور انجام شده است، 31 درصد سفرهای داخلی به وسیله نقلیه عمومی و 54 درصد به وسیله نقلیه شخصی خانواد و 15 درصد با وسایل نقلیه متعلق به دیگران و سایر وسایل نقلیه بوده است.

 

نتایج این طرح نشان می دهد تعداد سفرهای داخل در فصل تابستان، 64428927 بوده است. 59 درصد از سفرهای داخلی در فصل تابستان 1392 با اقامت شبانه و 41 درصد بدون اقامت شبانه بوده است.

 

بیشترین سفرهای با اقامت شبانه در فصل تابستان سال 1392، با هدف دیدار دوستان و بستگان (53 درصد) و سپس با هدف های گردش و تفریح (24 درصد) و زیارت (15 درصد) انجام پذیرفته است. سفرهای با اهداف فوق در مجموع 92 درصد از سفرها را تشکیل داده است. حدود 8 درصد از سفرها در فصل تابستان با اهدافی نظیر درمان، آموزش، خرید و کسب و کار صورت گرفته است.

 

البته بیشترین اقامتگاه اصلی مورد استفاده در سفرهای داخلی با اقامت شبانه خانوارها در فصل تابستان سال 1392، منزل بستگان و آشنایان با 66 درصد، ویلا و آپارتمان اجاره ای با 11 درصد و ویلا و آپارتمان شخصی با 6 درصد بوده است.

 

بیشترین مقصد سفرها به استان‌های گیلان با 15 درصد، خراسان رضوی با 14 درصد، مازندران با 12 درصد، تهران با 6 درصد و اصفهان با 5 درصد بوده است.

 

در همین حال، مشهد، تهران، رشت، قم، ساری، قزوین، بندرانزلی، شیراز، اصفهان و چالوس با بیشترین تعداد سفر، 10 شهرستان مهم گردشگرپذیر کشور در تابستان سال 1392 بوده اند.

 

اما توجه به این نکته ضروری است که الگوی گردشگری از لحاظ نوع سفر، در این شهرستان ها با هم متفاوت است. عمده سفرها در شهرستان های مشهد، تهران، قم، ساری، شیراز، اصفهان و چالوس از نوع سفرهای با اقامت شبانه و عمده سفرها در شهرستان های رشت، قزوین و بندرانزلی از نوع سفرهای بدون اقامت شبانه بوده است.

 

شهرهای مشهد، تهران، رشت، شیراز و قم پنج شهری بوده اند که بیشترین مقصد اصلی سفر را به خود اختصاص داده اند.

نوع مطلب :
برچسب ها : گردشگری، آمار بازدید، ایران، چای شیرین، سرگرمی تفرحی، چای، شیرین،
لینک های مرتبط :
علی دایی سکوتش را درباره نتایج تیم کی روش شکست
1393/11/9 :: نویسنده : حامد بواشه       


سرمربی سابق تیم ملی و پرسپولیس می گوید وقتی باد می کاریم نباید توقع قهرمانی در آسیا را از تیم ملی داشته باشیم.

به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، علی دایی که به دعوت AFC تحت عنوان میهمان ویژه جهت حضور در فینال جام ملت ها عازم استرالیا بود در رابطه با سکوت رسانه ای خود گفت: «ترجیح می دهم سکوت کنم. هر چند در این مدت برخی رسانه ها از قول خودشان و در قالب حرف های من در جمع دوستانه و... گفتگوهایی از من منتشر کرده اند که همه آنها کذب بوده و من چه خوب و چه بد حرفی نزده ام.»

وی در خصوص عملکرد تیم ملی در جام ملت ها اظهار داشت: «وقتی باد می کاریم چه توقعی داریم؟ چه امکاناتی برای تیم ملی و کی روش فراهم کردیم که توقع داشتیم قهرمان شود؟ در همه این سال ها نتوانسته ایم به فینال برسیم حالا انتظار داریم کی روش بیاید معجزه کند و ما را به قهرمانی برساند؟ وقتی هم با مربی ایرانی و هم خارجی می بازیم یعنی فوتبالمان ایراد دارد نه اینکه مربی خارجی را قربانی کنیم. تصور کنید پول در حساب بانکی مان نیست اما انتظار داریم در قرعه کشی بانک برنده شویم.»

دایی افزود: «اگر فقط سرمربی تعیین کننده است پس برویم بزرگتر از کی روش را بیاوریم تا قهرمان جام جهانی شویم. شوماخر راننده خوبی است اما اگر پشت ماشینی که ایراد فنی دارد بنشیند پیچ اول نه پیچ دوم چپ می کند.»

او ادامه داد: «حکایت ما مثل کسی است که درمان های عادی و پیشگیری های ساده را انجام نمی دهد، وقتی سرطان گرفت می خواهد با سنگین ترین هزینه ها و شیمی درمانی نزد بهترین اطبا خود را درمان کند. خب طبیعی است که وقتی می رویم نزد آن دکترها باید هزینه سنگین انجام دهیم. ما روی پایه ها کار نمی کنیم، تدارکات لازم را هم نداریم، چرا توقع مان را بالا می بریم؟ همه جای دنیا مربی تیم ملی مونتاژکار است. ابزاری که مربیان باشگاهی فراهم می کنند را کنار هم می چیند و تیم می سازد اما بازیکن سازی وظیفه او نیست که بگوییم فلان مربی چیزی به فوتبال ما اضافه نکرده. بازیکن اگر تا 30 سالگی چیزی یاد نگرفته مربی تیم ملی چه چیزی باید به او اضافه کند؟»

دایی در خصوص انتقادات برخی مربیان داخلی از کی روش و پاسخگویی او گفت: «من مسئول اظهارات دیگران نیستم و هر کس می تواند نظرش را بگوید و مردم هم قضاوت می کنند. فقط یک اعتقادی دارم. به هم زدن فضای فوتبال و تخریب تیم ملی به نفع هیچ کس نیست و ما همه در یک قایق نشسته ایم و پارو می زنیم. ایرادی ندارد اگر کسی به کی روش انتقادی دارد مطرح کند. فقط نوع بیان مهم است. کسی که سرمربی رئال مادرید و پرتغال بوده حتما چیزی در چنته دارد که به آن عناوین و جایگاه رسیده و گرنه کسی که دانش و صلاحیت لازم را نداشته باشد را اجازه نمی دهند از پشت فنس هم تمریناتشان را ببیند. حداقل این را دیگر نمی توان نفی کرد. یک روز خودمان هم این طرف میز قرار می گیریم و با همین متر و معیارها نقد می شویم.»

او در مورد اینکه کی روش بماند یا نه اظهار داشت: «این را باید تصمیم گیرندگان بگویند اما به نظر شخصی من اگر قرار است کی روش برود و فرد ضعیف تری بیاید این یعنی خودکشی بین المللی در فوتبال. انسجام و وحدتی که در تیم بود محصول هنر کی روش است و باید آن را ستود. نقش کی روش در این امر انکار ناپذیر است. وقتی جمعیت استقبال کننده از تیم ملی به اصطلاح بازنده از میزان تماشاگر اغلب بازی های لیگ بیشتر است باید در خلوت خودمان دو دو تا چهار تا کنیم و دلیلش را پیدا کنیم.»

دایی نحوه عملکرد بازیکنان تیم ملی را ستود و تصریح کرد: «همدلی تیم ملی مثال زدنی بود و جوانان به خوبی خود را تحمیل کردند. من به همه بازیکنان تیم ملی و کادر فنی و سایر اعضا خسته نباشید می گویم. می دانم همه تلاششان را کردند و این خیلی مهم است. اگر مردم به استقبال آنها رفتند به خاطر همین تلاش و همدلی بود. برنده شدن به معنای رسیدن توپ به دروازه حریف نیست. معنای واقعی اش رساندن خودت به دروازه دل های مردم است. فوتبال برد و باخت دارد. یک روز در ضربات پنالتی توپ به دیرک می خورد، یک روز داور اشتباه می کند اما در هر حال نمی شود در امروز متوقف شد و باید جلوتر رفت و آینده را دید. این روزها همه می گذرند. مگر یک روز به استاد دهداری برف نزدیم؟ مگر ناصر خان حجازی را نکوبیدیم؟ ایویچ را فراری ندادیم؟ این روزها هم می گذرند.»

وی افزود: «همه دنیا از امروز دنبال برنامه ریزی برای جام جهانی بعدی هستند ولی ما قرار است فعلا دور مقدماتی و اولیه دعواهایمان را شروع کنیم. آن وقت بردن آژانتین و برزیل هم کمترین خواسته مان است!!! شاید فوتبال عدالت نداشته باشد اما حداقل منطق دارد. منطقش همین است که می بینم. با کار نکردن نمی شود معجزه کرد. اگر ما به فینال می رسیدیم احتمالا سیستم های آنالیز و ارزیابی ژاپنی ها هنگ می کرد. شما ببینید امارات و استرالیا و کره جنوبی در سطح باشگاهی هم در آسیا موفق هستند. العین امارات قهرمان آسیا می شود و نمایندگان استرالیا و کره هم موفق هستند. آنها لیگ های قوی دارند ولی تمام نمایندگان ما در آسیا ناکام مانده اند. وقتی تکلیف باشگاه های ما اینگونه است تیم ملی باید به کجا برسد؟»

دایی ادامه داد: «عراق اگر چه باشگاه هایش به سبب نبود زیر ساخت لازم در لیگ قهرمانان آسیا نیست ولی تیمی که بازیکنی مثل کرار که ستاره لیگ ماست را با خود به جام ملت ها نمی برد حتما تیم خوبی است. ده سال پیش در المپیک چهارم شده اند و دو دوره قبل قهرمان جام ملت ها شدند. آن هم زیر فشار جنگ و بمباران. آنها روی پایه ها کار می کنند. تیم ملی محصول باشگاه هاست و باشگاه ها همه جای دنیا محور توسعه فوتبال هستند. وقتی در باشگاه کار پایه ای نمی کنیم تیم ملی چه باید کند؟ دو باشگاه مطرح ما را می خواهند واگذار کنند هنوز معلوم نیست ساختمان هایشان متعلق به خودشان است یا فدراسیون. زمین تمرین نداریم بعد ادعایمان سر به فلک می کشد. با این شرایط تا کی می خواهیم برنامه کوتاه مدت را دنبال کنیم؟ چرا اجازه ندهیم حالا که کی روش آمده و فوتبال ما را شناخته و برنامه دارد و آرام آرام دارد جوانگرایی انجام می دهد او بماند؟ چه ایرادی دارد کمک کنیم برای اولین بار در تاریخ فوتبال مان دو بار پیاپی به جام جهانی برویم؟ عراق با همه مشکلاتش، اردوها و بازی های تدارکاتی اش از ما بیشتر بود. خداوکیلی با چه استدلالی توقع داشتیم ایران قهرمان شود؟ اگر از کی روش فقط یک درس و آن هم مبارزه با بازیکن سالاری را یاد گرفته باشیم باز هم برد کرده ایم.»

وی درباره سفر به استرالیا گفت: «دوست داشتم در فینال تیم ملی کشور عزیزم را ببینم که نشد. حالا هم به دعوت ای.اف.سی می روم و امیدوارم روزی یک پای این فینال ها تیم کشورم باشد.»

دایی در خصوص وضعیت یارگیری پرسپولیس اظهار داشت: «پرسپولیس سرمربی دارد و سرمربی یک تیم بهتر از هر کسی اوضاع آن را می داند و درست نیست من درباره تیمی که از درون آن بی خبرم اظهار نظر کنم. برای پرسپولیس و هوادارانش بهترین ها را آرزو دارم.»

وی در مورد واگذاری دو باشگاه سرخابی و عدم حضورش در جلسات پیشکسوتان پرسپولیس گفت: «یاد گرفته ام همیشه برای موفقیت بجنگم. من وارد بازی های دو سر باخت نمی شوم! امیدوارم پشکسوتان موفق باشند.»

دایی در پایان در خصوص اینکه منظورش از بازی دوسر باخت چیست توضیح بیشتری نداد و پیرامون اخباری مبنی بر حضور یکی از دوستانش در مزایده سرخابی ها اظهار داشت: «به هر حال برخی دوستان دنبال خرید باشگاه بودند. جلسات متعددی هم برگزار کرده و در قالب یک تیم کامل جامعه شناس، اقتصاددان، حقوقدان و ورزشی هم شرایط را بررسی کردند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که وارد نشوند. ان شاءالله هر چه برای پرسپولیس و هوادارانش خیر است پیش بیاید.»

نوع مطلب :
برچسب ها : علی دایی، پرسپولیس، خبر ورزشی، چای شیرین، شیرین، AFC، جام ملت هایی آسیا،
لینک های مرتبط :
AFC از حضور ویلیامز در ایران صرف نظر کرد
1393/11/9 :: نویسنده : حامد بواشه       

 

به گزارش فیفادی و به نقل از سایت باشگاه فولاد خوزستان، در حالی که کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده بود «بنجامین جان ویلیامز» داور بین المللی استرالیا به همراه دو هموطن دیگر خود به نام های «متیو جان» و «پائول آدام» برای قضاوت دیدار تیم های فولاد ایران و الهلال عربستان راهی اهواز خواهند شد، در نامه ای جدید از سوی AFC اعلام شده که از حضور افراد نامبرده برای حضور در این دیدار صرف نظر شده است.

در نامه گذشته کنفدراسیون فوتبال آسیا «ادهم محمد مخادمه» از کشور اردن به عنوان داور چهارم، «خالد جاسم الدوخی»از امارات به عنوان ناظر داوری و «چانک چن پو»از کشور چین تایپه به عنوان ناظر مسابقه معرفی شده بودند که با توجه به اشاره نشدن دوباره به نام این افراد در نامه جدید، احتمال حضورشان در جمع مقامات برگزاری این دیدار وجود دارد.

 

این تغییر در حالی صورت می گیرد که در نامه ارسالی از سوی AFC به دلایل این تصمیم‌گیری هیچ اشاره‌ای نشده و تنها عنوان «انتصاب مجدد و خروج مقامات داوری از دیدار شماره 6 گروه C رقابت‌های جام قهرمانان آسیا» در آن ذکر شده است.

 

ویلیامز که تاکنون در رقابت‌های بین‌المللی بسیاری از جمله مقدماتی جام جهانی، بازی‌های آسیایی 2010، جام ملت‌های آسیا 2011 و جام ملت‌های آسیا 2015 سوت زده است، پس از قضاوت اخیرش در دیدار ایران و عراق مورد انتقاد برخی از هواداران تیم ملی ایران قرار گرفته بود و به احتمال زیاد این حواشی باعث تجدید نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا در این مورد شده است.

 

تیم‌های فولاد ایران و الهلال عربستان در روز سه‌شنبه مورخ 26 اسفند 1393 در استادیوم غدیر اهواز مقابل هم قرار می‌گیرند.

نوع مطلب :
برچسب ها : چای شیرین، چای، شیرین، سرگرمی تفریحی، اخبار مهم، خبر ورزشی،
لینک های مرتبط :


 
درباره وبلاگ

مذهبی,تفریحی,سرگرمی,چای شیرین,همه چیز,عاشقانه,عشق و...
مدیر وبلاگ : حامد بواشه
نظرسنجی
نظر شما درمورد وبلاگ چیست؟نظر شما درمورد وبلاگ چیست؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 
   
->
با کلیک بر روی 1+ ما را در گوگل محبوب کنید